Чим мені займатися? (знов про призначення)

призначення

В ідеї «призначення» закладене переконання про високий, духовний зміст.

І це дуже заважає. Бо все, що духовне – таємниче, несвідоме, і потребує зусиль в пошуку Шляху. Але, коли ми щось шукаємо, то ми мовби на охоті – шукаємо ціль на небі, а неба не бачимо. Пошук Шляху краде сам Шлях.

Крім того, саме поняття «пошуку» передбачає судження про щось втрачене. Але ми нічого не втрачали: ми народилися, розвивались і пізнавали себе.  Це і є шлях людини: не пошук, а пізнання. Це принципова різниця.

Хочу трошки заземлити, чи навіть спростити уявлення про призначення. Спочатку нагадаємо собі, що ми не високодуховні істоти, принаймні, тут, на Землі, а звичайні люди зі своїми звичайними потребами.

Тому, щоб Призначення стало вашим, вам потрібно мати користь від нього.

А користь в тому, що ви розкриваєте свої таланти, напрацьовані за життя навики та реалізуєте свій потенціал. Це – перша й найголовніша користь. Бо саме реалізація себе, проявлення себе в зовнішньому світі, задоволення від пізнання своєї сили та можливостей робить людину щасливою і повноцінною.

Ідея про місію, високе духовне призначення передбачає жертовність. Яка ще нікого не зробила щасливим. (не треба приводи в приклад Ісуса. Мені здається, що щасливим Він був, коли жив, а не коли страждав. *не для дискусії*). Та і взагалі, ми не Ісуси.

Знайди користь від призначення

Тож.

Коли людина відкрито і с задоволенням реалізує свої вміння, вона щаслива. А це, мабуть, і є людське призначення: бути щасливою.

 Щоб реалізувати потенціал, треба не тільки пізнавати себе подумки чи в медитації, але й діяти. Саме дії підкажуть вам, подобається чи ні вам займатися тим, що ви наразі обрали. Якщо ви не отримуєте радості від результатів своєї праці, почніть іншу діяльність. Це не так страшно, як прожити без самопрояву.

Ваша користь знайти своє призначення – це бути щасливою людиною. А на щасливу людину приходять й ресурси: гроші, зв’язки, визнання. Тобто – ще одна користь.

Так, користі повинно бути дві: емоційна (моральна чи духовна) та матеріальна.

Але є ще одна користь від вашої діяльності: це користь , яку отримують інші люди. І, повірте, вони її отримують. Бо жодна людина на світі не може зробити все сама. Їй потрібні інші люди. Чому ми не ви?

Книга ответов

особиста сторінка в фб

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Введите правильный ответ *