Розстановки за Хелінгером в Одесі

расстановки_хелленгер

Що таке розстановки?

Розстановки для мене - це духовно-психотерапевтичний метод, що увібрав в себе найкраще з психології, психотерапії і духовних знань.

В розстановках людина розглядається як єдине ціле зі своєю родовою системою; і не тільки родовою. Кожен з нас - частина різних систем: робочого колективу, країни, вулиці, багатоповерхового будинку, планети тощо.

Але найголовніша для нас система - це наш рід.

расстановки_хелленгер

У кожного є мама і тато; навіть у дітей з дитячих будинків. Неважливо, живі батьки, живуть вони з вами чи ні, вони є у кожного. У наших батьків, в свою чергу, теж є мама і тато, наші бабуся і дідусь. У них - свої тато і мама. І так за нами стоять 126 осіб, наших прямих предків в 7 поколіннях.

Від предка до нащадка - так задумано Всевишнім - тече енергія любові. Уявіть собі потік любові, який йде до вас від 126 осіб! Яка величезна сила! Яка підтримка!

Тоді чому сьогодні так багато знесилених людей, у яких ледь вистачає енергії дожити до вечора?

Потік любові від пращура до нащадка професійною мовою розстановника називається «зв'язок». Якщо між прадідом та його дочкою, вашою бабусею, перервано зв'язок (наприклад, дідусь загинув в революцію і не додав бабусі батьківської любові і уваги), потік енергії або зменшується в багато разів, або зникає взагалі. І далі (до вас) не тече.

З огляду на бурхливу і трагічну історію нашого народу в усі часи стає ясно, що багато зв'язків в наших родах перервані. Особливо в цьому відношенні дісталося нашим предкам, які жили в 20-м столітті. Тобто, найближчим до нас родичам: мамам-татам, дідусям-бабусям, прадідам-прабабусям.

Перервані системно-родинні зв'язки тягнуть за собою нестачу любові, а значить, і життєвої енергії. На розстановках ми знаходимо ці зв'язки і відновлюємо їх.

Як проходять розстановки?

Розстановки поділяються на групові та індивідуальні. групові и індивідуальніІндивідуальні ще бувають на фігурках і он-лайн (по скайпу, наприклад). А також існують закриті розстановки, коли Клієнт залишається невидимий для групи.

Я проводжу розстановки в Одесі групові та індивідуальні наживо, активно використовуючи фігурки, якщо це необхідно.

На розстановках завжди є запит.

Що таке запит на розстановках?

Запитом може бути будь-яка проблема, яка вас турбує на поточний момент, будь-то ситуація на роботі, відносини з чоловіком, нестача грошей, хвороба і т.і.. Розстановник допомагає Клієнту сформулювати запит і його рішення виноситься в так зване системне поле.

В полі (за допомогою Заступників, фігурок або самого розстановника, в залежності від виду взаємодії) виявляється причинно-наслідковий зв'язок, який створив проблемну ситуацію.

Причини знаходяться в трьох площинах:

  1. "Личка", тобто особистий життєвий досвід Клієнта, події, вчинки, пригнічені почуття; сюди ж відносяться травми дитячі, внутрішньоутробні і отримані при народженні. Також - сексуальний розвиток і дорослішання особистості.
  2. Родові динамики,тобто події, вчинені/прожиті предками Клієнта; найчастіше важливими є ті моменти з їхнього життя, де почуття були придушені, заховані вглиб душі предка. А значить, ці події були важкими - і для самої людини, і для всього роду.
  3. Карма (кармічний досвід душі), якщо таке поняття присутнє в світогляді розстановника і, звичайно ж, Клієнта. У класичних розстановників карма в полі не проявляється.

В системному полі динамику можна:

- виявити;

- прожити;

- змінити вплив на життя Клієнта.

В більшості випадків - за 1 раз (щодо 1 запиту).

Що таке родові динамики?

В теорії системного мислення, родова динаміка - це непрожиті почуття, передані у спадок. Найпростіше це пояснити на прикладі.

динамики_расстановки

Наприклад, під час голодомору в родині вашої бабусі від страшного голоду померло кілька людей, в тому числі - її мати, ваша прабабуся. Жах, страх, горе від ситуації переплелися і були настільки важкі, що відтіснені дівчинкою (бабусею) далеко в підсвідомість. Вона не проплакала страшну смерть своєї матері, її почуття були, кажучи психологічним мовою, витіснені. Головне завдання перед життям вона виконала - вижила, та ще й дала життя вашій мамі, а значить, і вам. Але її непрожиті почуття залишилися у вашій родовій системі у вигляді незвільненої енергії. І тепер ви, як онучка, переживаєте незрозумілі відчуття в грудях: страх, біль, горе; або у вас підвищена вага, хоча ви рік за роком сидіте на дієті; або ви не можете народити, тому що народити - це значить позбавити дитину материнської любові, рано померши.

Це і є родова динаміка. Вона може проявлятися в самих різних ситуаціях і проблемах і не зникне, поки ви не знайдете корінь проблеми.

Чому?

Тому що мета будь-якої системи - зцілення. А прожити почуття можна тільки в живому тілі. Тому родові динаміки передаються у спадок, нащадкам.

Переваги системно-сімейних розстановок

  1. перша перевага розстановок - це те, що вони показують нам все приховане, таємне і невідоме. З родового досвіду, ваших дитячо-батьківських відносин, з особистого досвіду. Те, що ви не знали або забули і акуратно запломбували. Але це приховане, проте, впливає на життя людини і його стан, як фізичний, так і душевний.
  1. друга перевага розстановок в тому, що робота проводиться на несвідомому плані, але ви її бачите і розумієте. Це «польовий транс», але не гіпноз: ви в свідомості і приймаєте рішення самостійно.
  1. третя перевага розстановок - їх ефективність. Іноді в одній роботі можна пропрацювати відразу кілька глибинних пластів, разотождествітися з чужим і прожити своє.
  1. четверта перевага розстановок - це те, що є люди (Заступники), які допомагають Клієнту прожити те, з чим він не зміг впоратися самостійно. «Те, що не змогла пережити маленька дівчинка, цілком можуть витримати чотири 40-річні тітки» (Е. Веселаго).
  1. п'ята перевага: Клієнт приходить з одним запитом, а зміни можуть відбуватися відразу в декількох сферах його життя.

Результат розстановки

У кожної розстановки повинен бути результат.

Цей результат виявляється у вашому житті або в житті ваших близьких, найчастіше - дітей. Так як саме вони нерідко демонструють батькам родові динаміки, несучи їх в собі (в тілі у вигляді хвороб, в поведінці у вигляді неадекватних реакцій, особливо в складний підлітковий період, і т.і.).

Результат розстановки проявляється як в матеріальному світі (поліпшення на роботі, кар'єрний ріст, підвищення заробітної плати, позитивні зміни в бізнесі), так і у внутрішньому, що цінніше.

Людина стає здоровіше душею і тілом; йдуть важкі почуття, з'являється більш ніжне і трепетне ставлення до життя; людина внутрішньо наповнюється енергією і душевною радістю, любов'ю, щастям і цінністю життя.

Це не відбувається само по собі. Всьому передує непроста по гамі почуттів внутрішня робота. Тому що системно-сімейна розстановка розкриває проблему, Клієнт проживає почуття, в поле відновлюється родовий зв'язок, але це не все!

У будь-якій психотерапії важливо, щоб людина пропрацювала свої почуття самостійно, прожив їх, не уникаючи болю. Так відбувається розвиток душі. Так вона наповнюється життям почуттів, так людина стає цілісною. Такї ї дух, душа і тіло возз'єднуються - через усвідомлення та проживання.

Коли ми починаємо відчувати по-справжньому, ми стаємо частиною загальнолюдської системи; ми починаємо розуміти інших людей, перестаємо їх засуджувати і втручатися в їхнє життя, тому що вистачає своїх справ - наповнившись, ви отримуєте більше енергії і більше можете робити. Ви усвідомлюєте найголовніше - цінність життя; не тільки людської, але і тварин, і рослин, навіть комах. Тому що всі хочуть жити і в тому є Великий Задум.

Сімейні розстановки - це духовний психотерапевтичний метод, який дозволяє на глибинному рівні відродитися нашій душі, змінити життя на краще, стати багатшими і щасливішими, як би банально це не звучало.

Знявши динаміки роду, відновивши для себе зв'язки в родовій системі, усвідомивши свої власні помилки, ви починаєте жити в задоволення. І у вас на все вистачає енергії.

Історія появи системно-сімейних розстановок

Колись, на рубежі 19 і 20-го століть Зигмунд Фрейд подарував людям саме поняття психотерапії, якого до нього не було. Фрейда сьогодні прийнято активно критикувати, але в цілому для людей неважливо, є хибною теорія психоаналізу чи ні. Цінність роботи Фрейда для людства в тому, що сьогодні, якщо у вас є внутрішня криза і ви не знаєте, як з цим впоратися, ви маєте можливість піти до психотерапевта будь-якого близького до вас напряму. А не пити горілку, гвалтувати в тузі жінок або мріяти про вбивство недоброзичливців. Погодьтесь, це вагоме придбання для людства.

Минуло близько 100 років, і психотерапія змінилася. Утворилося багато течій, наукових підходів, внутрішній світ людини стали вивчати за допомогою наукових методів і навчати цим раніше таємним знань у вишах і навіть в школах.

Сьогодні до наукової психотерапії додалася духовна складова. Напевно, тому, що душа - це все-таки нематеріальна субстанція. Сімейні розстановки прийшли в Європу на рубежі 20 і 21-го століть через Берта Хеллінгера, хоча сам він ніколи не визнавав свого авторства. Психологічні розстановки увібрали в себе більше 10 психотерапевтичних методів і напрямків, серед яких: системна сімейна психотерапія, психодрама, скрипт-аналіз Еріка Берна, феменологічний підхід та інші.

Берт Хеллінгер - німецький священик, філософ, богослов, психотерапевт.

берт_хеллингер

Його біографію ніяк не назвеш стандартною. Під час Другої світової він потрапив в полон, звідки втік. 16 років він прожив в Африці в якості священика, паралельно навчаючись в двох університетах. Знявши сан, він переїхав до Відня, де вивчав психоаналіз, після чого відправився в Америку і навчався у Артура Янова. Коли йому було 70 років, він погодився записати свої семінари, які були випущені психіатром Г. Вебером спочатку в кількості 2 000 примірників, потім 200-тисячним тиражем. У 2007 році Хеллінгер відкрив свою школу і їздив по світу з лекціями і семінарами. Берт Хеллінгер помер 19.09.2019 р.

Існує ще один вид розстановок французької школи під керівництвом Ідріса Лаора, французького лікаря, письменника, філософа, художника. Він багато років навчався у дервішів Хакім східній медицині і цілительським практикам, створивши «ейфоніческіе уявлення». Але якось йому сказали, що те, що він робить - це сімейні розстановки, які проводить Берт Хеллінгер. Згодом Лаор багато почерпнув з технічного боку у Хеллінгера, але відносе свою роботу до суфійських практик. Ідріс Лаор помер в 2020 р. У французькій і німецькій розстановочних шкіл є істотні відмінності в техніці проведення розстановок, але мета у них одна - зцілення людини як частини системи.

Групові розстановки в Одесі

Індивідуальні розстановки в Одесі

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Введите правильный ответ *